خرید مته شیشه

خرید مته شیشه
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/10/08 0 نظر

خرید مته شیشه : همه افرادی که در حال حاضر در حال مطالعه این مطلب می باشند چنانچه خود به شخصه تجربه سوراخکاری با مته و دریل را نداشته و شخصیتی فنی نبوده باشند ، حداقل طرز کار این وسیله و نحوه بارگذاری آنها را برای یکبار هم شده دیده اند .

مته - که در مقالات گذشته در مورد تاریخچه و کاربرد های آن توضیحاتی ارائه شد - ابزاری کاربردی برای سوراخ کردن سطوح مختلف به واسطه حرکت دورانی می باشد که این حرکت و نیروی محرکه به کمک الکتروموتور دریل یا انواع ماشین تراش ها مهیا می گردد .

 همانطور که گفته شد این وسیله ها می توانند هر نوع جسمی را سوراخ کند اما متغیر بودن جنس ماده ای که روی آن در حال انجام فعالیت های فنی هستیم سبب می‌شود تا مته ای یکسان برای سوراخ کردن همه محصولات مناسب نباشد . به عنوان مثال مته ای که دارای مقداری مس ، قلع ، آلومینیوم یا فلزات و آلیاژ های نرم دیگری در ساختار خود می باشد ، چنانچه با جسمی سخت تر از خود مانند فولادی سرد و مستحکم ارتباط برقرار کند بی تردید استقامت و نیروی لازم برای غلبه بر آن را نداشته و خود شکسته یا تمام می شود . از سوی دیگر اگر بخواهیم مته ای از جنس بسیار سخت و خشن بسازیم که در برابر همه محصولات مقاوم باشد ، با محدودیت‌های مالی فراوانی روبرو خواهیم شد ؛ مثلاً برای سوراخ کردن یک دیوار گچی که مته ای ارزان قیمت نیز نیاز ما را برطرف می سازد ، اگر از مته ای گران که قادر به سوراخ کردن لایه های سرسخت فلزی می باشد استفاده کنیم ، در حقیقت محصولی ارزنده و پر بها را در مسیری غیر ضروری و بی اهمیت هدر داده ایم .

در طرف مقابل گاهی برخی از محصولات نسبت به ساختار و جنس خاصی از مته حساس بوده و در برابر آن ها متلاشی می گردند . به عنوان مثال شیشه در قالب محصولی که بسیار پرکاربرد بوده و می توان مصادیق کاربردی آن را در محیط پیرامون خودمان ببینیم چنانچه با مته ای با ساختار و جنس نامتناسب سوراخ گردد ، علاوه بر این که سبب می‌شود تا محصول مورد نظر ترک برداشته و یا بشکند ، تکه های شیشه و مته شکسته نیز برای سلامتی اپراتور تهدید بزرگی بحساب می آید .

ایجاد سوراخ و حفره بر روی شیشه همانند بسیاری از مواد دیگر ، یا به منظور ایجاد مقدمات اتصال پدید می آید و یا ساخت راهی برای عبور مواد یا سخت افزارهای دیگر (مانند شلنگ یا سیم برق ) . اگرچه کاربری های دیگری هم برای خرید و فروش مته های مخصوص شیشه مانند مصارف هنری می توان برشمرد ، اما فارغ از کاری که می توان با آن ها انجام داد باید گفت که همه این محصولات از مته هایی یکسان بهره می جویند .

در خرید مته شیشه ، مطلبی که بسیار حائز اهمیت است جنس سر و زاویه آن است که مهم می باشد . در موارد نوک کریستالی یا الماسه مته می تواند تاثیری بر روی کار داشته باشد که مته هایی فولادی نمی توانند داشته باشند . این مته ها در دنباله خود می توانند از مواد دیگری همچون چدن ، کروم ، نیکل و ... سود ببرند ، محصولاتی که کمک می کنند تا علاوه بر درگیری بهتر و بی خطر مته با سه نظام ، در هزینه ساخت آن نیز که نهایتاً به نفع مصرف کننده است صرفه جویی شود .

پیش از خرید مته شیشه و در مرحله ساخت آن ، ابتدا روی شنک یا دنباله ، شیاری به اندازه قطر نوک الماس ایجاد کرده و پس از آن با جوش لاتون که حاوی نقره و مس می باشد ، نیمی از قطعه مذکور را در بستر خود به محکمی مستقر می کنند .

اینگونه مته ها در صورتی که با دنباله های شش گوش ساخته شوند به کمک پیچ گوشتی های برقی هم می توانند محصولات شیشه ای را سوراخ کنند . گفتنیست که این محصولات که بواسطه شنک شش ضلعی خود در هنگام کار از فک درگیرکننده خود جدایی ناپذیرند ، اگرچه با نام شیشه عرضه می شوند اما به شرط اینکه از آب و سایر خنک کننده ها در جریان عملیات استفاده شود قابلیت سوراخ کردن PVC و محصولات پلاستیکی را نیز دارند .

نظرات

captcha Refresh

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین محصولات و تخفیف ها در ایمیل خود با خبر شوید...