قیمت مته آهن

قیمت مته آهن
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/04/29 0 نظر

قیمت مته آهن : همانطور که می دانید مته ها ابزار آلاتی هستند که به وسیله اتصال به انواع دریل ها و به واسطه چرخش سریع آنها می توانند توسط الماسه ای که در نوک ( اکثر ) آنها قرار دارد سطح مورد نظر را سوراخ کنند. البته بر حسب سطح مورد نظر نوع مته تفاوت خواهد داشت زیرا برای هر جنسی مته خاص همان جنس باید برای سوراخ

قیمت مته آهن : همانطور که می دانید مته ها ابزار آلاتی هستند که به وسیله اتصال به انواع دریل ها و به واسطه چرخش سریع آنها می توانند توسط الماسه ای که در نوک ( اکثر ) آنها قرار دارد سطح مورد نظر را سوراخ کنند. البته بر حسب سطح مورد نظر نوع مته تفاوت خواهد داشت زیرا برای هر جنسی مته خاص همان جنس باید برای سوراخ کردن آن مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال برای سوراخ کردن یک سطح آهنی یا فلزی باید فقط از مته آهن استفاده نمود. در این مقاله قصد داریم به قیمت مته آهن بپردازیم اما قبل از آن اشارات کوچکی به انواع مته ها و مشخصات فنی آنها خواهیم کرد.
اگر در بازار ابزار و یراق قدمی بزنید و در میان کسب و کارهایی که به خرید و فروش مته مشغول هستند نگاهی بیاندازید خواهید دید که انواع و اقسام مختلفی از مته ها در این بازار موجود هستند. ابعاد ، اشکال و حتی رنگ های مختلفی از مته ها را می توان دید که در موقع خرید می توانند کاملاً گیج کننده باشند ؛ به همین دلیل وقتی برای سوراخ کردن سطحی نیاز به خرید مته دارید حتماً با فروشنده مشورت کنید و سوال های خود را در مورد مته ای که باید بردارید بپرسید.
همانند قیمت بسیاری از کالاها که به شرایط مختلفی وابسته هستند قیمت مته آهن  و سایر مته ها نیز وابسته به عوامل مختلفی است که در ادامه به این عوامل بیشتر می پردازیم. یکی از عواملی که می تواند در قیمت مته تاثیر گذار باشد سایز آن است. همانطور که می دانید مته ها در سایزهای مختلف تولید می شوند که این سایز ها شامل قطر سوراخی است که ایجاد می کنند. در واقع سوراخ هایی که همه مته ها ایجاد می کنند با هم یکسان نیستند ؛ مته های نازک می توانند سوراخ هایی ایجاد کنند که تنها چند میلیمتر قطر داشته باشند و در مقایل برخی مته ها نیز می توانند سوراخ هایی به قطر های چند سانتی متر ایجاد کنند. بی تردید قیمتی که برای خرید مته های نازک تر می پردازید با هزینه ای که برای مته های ضخیم تر پرداخت می کنید متفاوت است. البته ذکر این مطلب خالی از لطف نیست که این تفاوت هزینه مثلاً در قیمت مته آهن سایز کوچک با بزرگ مبلغ چشم گیری نیست اما به هر روی ما قصد داریم تا عللی که در تعیین قیمت مته ها نقش دارند را بررسی کنیم.
از آیتم های مهمی که در تعیین قیمت مته ها نقش بسزایی دارند حوزه کارایی آن ها است. این بدان معنی است که جنسی که یک مته توانایی سوراخ کردن آن را دارد نیز در قیمت آن موثر است. به عنوان مثال مته الماسه که برای سوراخ کردن سطوح سیمانی ، آجر و سنگ ساخته شده است قطعاً با مته هایی که برای سوراخ کردن آهن یا چوب و یا دیگر موارد طراحی شده اند متفاوت است. این اختلاف ناشی از عواملی همچون جنسی که مته از آن ساخته شده و نوع ساختار فیزیکی آن است. 
نکته ای که در مورد مته ها وجود دارد و به جز افراد اهل فن کسی در این مورد چیزی نمی داند این است که در روش صحیح استفاده از مته باید برای سوراخ کردن جنسی ، از مته همان جنس استفاده شود ، اما در مواردی که دسترسی به فروشگاه های ابزار و یزاق وجود نداشته باشد و یا وقت تنگ باشد و در مجموع به هر دلیل نتوانیم مته مورد نیاز را پیدا کنیم از یک قانون نانوشته پیروی می کنیم و آن قانون این است که شما می توانید از مته هایی که برای سطوح سخت طراحی شده اند در سطوح نرم تر استفاده کنید اما عکس این قضیه صادق نخواهد بود. اگر بخواهیم این موضوع را با ذکر مثالی شرح دهیم باید بگوییم که اگر قیمت مته آهن برای شما به صرفه نبود و یا به هر شکلی نمی توانستید آن را خریداری کنید به هیچ وجه نمی توانید از مته چوب یا الماسه برای سوراخ کردن آن آهن استفاده کنید ؛ اما در صورت بروز شرایطی عکس این قضیه شما می توانید از مته آهن برای سوراخ کردن چوب استفاده کنید. البته همانطور که گفتیم این حرف شکل صحیح و ایمن کار نیست و تنها یک موضوع تجربی است و گرچه بارها جواب داده است اما ممکن است همیشه شانس با شما یار نباشد.

 

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین محصولات و تخفیف ها در ایمیل خود با خبر شوید...