قیمت مته برگی

قیمت مته برگی
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/05/05 0 نظر

قیمت مته برگی : احتمالاً همه شما با طرز کار و ماهیت مته ها آشنا هستید. مته ها ابزاری بسیار مفید هستند که عموماً برای ایجاد انواع سوراخ ها با ابعاد و عمق های مختلف بر روی سطوح متنوع استفاده می شوند. این ابزار ها به صورت دستی کاری انجام نمی دهند و تنها در صورت استفاده از دریل های برقی و به واسطه چرخش آنها می توانند قدرت تخریبی خود را نشان دهند. این ابزار های کار راه انداز و دوست داشتنی به یک نوع محدود نمی شوند بلکه با توجه به عوامل مختلفی ، شکل ها و اندازه های متنوعی از آنها را می توان در مراکز خرید و فروش مته یافت .

قیمت مته برگی : احتمالاً همه شما با طرز کار و ماهیت مته ها آشنا هستید. مته ها ابزاری بسیار مفید هستند که عموماً برای ایجاد انواع سوراخ ها با ابعاد و عمق های مختلف بر روی سطوح متنوع استفاده می شوند. این ابزار ها به صورت دستی کاری انجام نمی دهند و تنها در صورت استفاده از دریل های برقی و به واسطه چرخش آنها می توانند قدرت تخریبی خود را نشان دهند. این ابزار های کار راه انداز و دوست داشتنی به یک نوع محدود نمی شوند بلکه با توجه به عوامل مختلفی ، شکل ها و اندازه های متنوعی از آنها را می توان در مراکز خرید و فروش مته یافت . به عنوان مثال جنس سطحی که بر روی آن کار انجام می شود مته ها را در دسته بندی های مختلفی قرار می دهد که مثلاً مته های آهن مخصوص سوراخ کردن آهن بوده و مته های چوب مخصوص سوراخ کاری روی چوب می باشند و به همین شکل برای هر جنسی گروهی از مته های مختلف وجود دارند.
قابل توجه است که هر گروه از مته ها باز هم بر حسب عوامل مختلف مانند ابعاد ، سایز و وظایف به تقسیم بندی های ریز دیگری تیدبل می شوند که هر کدام قیمت خاص خود را دارند. در این مطلب قصد داریم به بررسی قیمت مته برگی بپردازیم اما قبل از آن به این سوال پاسخ می دهیم که مته برگی چیست و چه کاربردی دارد ؟ انواع مختلف آن کدامند و چه قیمتی در بازار دارد؟ با ما در ادامه همراه باشید تا به پاسخ این سوال ها دست یابید.
یکی از سطوحی که در بسیاری از موارد نیاز به سوراخ کاری آن وجود دارد چوب است. چوب ها به واسطه اینکه در جنبه های مختلفی از زندگی انسان حضور دارند به دلایل بیشتری نیز مورد تغییرات قرار می گیرند و از آنها برای ساخت اشیاء مختلفی استفاده می شود. مته برگی یکی از مته های سوراخ کاری چوب است که بیشتر در نجاری ها و اماکنی که کارهای تخصصی روی چوب انجام می دهند مورد استفاده قرار می گیرند. این ابزار دارای دو نیش و یک لبه برنده است که یکی از نیش ها در مرکز مته قرار دارد و نیش دوم در کنار آن واقع شده است که مشخص کننده محیط سوراخ است .
مته های برگی هیچ شیاری برای هدایت براده های چوب به بیرون از سوراخ ندارند و به همین دلیل سوراخ کاری با مته برگی بر روی چوب در چند مرحله انجام می گیرد . درباره قیمت مته برگی باید گفت عواملی وجود دارند که باعث متغیر بودن قیمت این مته می شوند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.
یکی از عواملی که در تعیین قیمت مته برگی موثر واقع می شوند سایز آنها است. مته های برگی معمولاً برای ایجاد سوراخ هایی تا قطر 1.5 اینچ که حدودا برابر با 38 میلی متر می شود استفاده می گردند و به همین دلیل در سایز های مختلفی همچون 12 ، 16 ، 18 ، 20 ، 25 و .. تولید می شوند که البته سایز های 20 و 22 از پر استفاده ترین انواع مته های برگی می باشند. البته ذکر این مورد نیز قابل توجه است که در بسیاری از حالات مته های برگی به صورت پک کامل که در آن چند مته با سایزهای مختلف ست هستند فروخته می شوند که این خود بر بالا رفتن قیمت مته برگی تاثیر گذار خواهد بود.
در برخی حالات مته برگی به صورت یک عددی و تنظیم شونده در بازار موجود است که آن مته می تواند به واسطه تغییر اندازه تیغه بیرونی ، جای همه مته های برگی با سایزهای مختلف را پر کند . در چنین مواقعی معلوم است که قیمت آن باید بالاتر از چند مته برگی باشد زیرا با خرید یک عدد از آنها می توان به اندازه چند مته از آن استفاده نمود.
در پایان اگر تفاوت مته برگی با مته های گرد بر چوب را متوجه نشده اید باید گفت که تفاوت این نوع مته چوب با مته گردبر در این موضوع است که از مته برگی زمانی استفاده می شود که قصد دارند سوراخی در چوب ایجاد کنند که انتهای آن بسته باشد و فقط عمق کوتاهی از آن به صورت دایره ای سوراخ شود ، اما گردبر چوب به صورت کامل آن را سوراخ می کند.

نظرات

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین محصولات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین محصولات و تخفیف ها در ایمیل خود با خبر شوید...