ساعت اندیکاتور 

ساعت اندیکاتور از جمله ابزار اندازه گیری است که در بسیاری از صنایع کاربردهای فراوانی دارد. از این ابزارهای اندازه گیری در مراحل مختلف ماشین کاری، فرزکاری، تراشکاری و... برای اندازه گیری میزان پستی و بلندی و تعیین مقدار لازم برای براده برداری استفاده می شود. از انواع آن می توان به ساعت های شیطانکی، ساعت اندیکاتور عقربه ای و دیجیتال نام برد. برندهای مختلفی همچون داسکوا (DASQUA)، میتوتویو، اینسایز و... از بهترین برندهای تولید کننده این ساعت ها و دیگر وسایل اندازه گیری هستند. ما در مقاله " راهنمای خرید ساعت اندیکاتور " علاوه بر معرفی انواع ساعت های اندیکاتور به همراه ویژگی ها و مشخصات، چندی از بهترین برندهای تولیدکننده را نیز معرفی کرده ایم.  

خرید ساعت اندیکاتور  

همانطور که پیش از این نیز گفتیم، ساعت های اندیکاتور در انواع مختلف عقربه ای، دیجیتال و شیطانکی در بازار به فروش می رسند. در بین برندهای مختلف تولید کننده ساعت اندیکاتور، برند داسکوا یک برند مطرح و شناخته شده ایتالیایی بوده که کیفیتی تضمین شده و قابل اطمینان را به مشتری ارائه میدهد. محصولات این برند با مناسب ترین قیمت در فروشگاه ابزار صنعت به فروش می رسد. 

از دیگر برندهای تولید کننده برند میتوتویو است که برندی مطرح ژاپنی است و سالیان سال است که محصولات آن در ایران مشتریان خاص خود را دارد. برند اینسایز نیز یک یزند در اصل اتریشی بوده که محصولات ان در چین تولید می شوند. 

در ادامه به معرفی ساعت های اندیکاتور خواهیم پرداخت. که در مقاله راهنمای خرید ساعت اندیکاتور به طور مفصل در مورد آن صحبت کرده ایم. 

 

ساعت اندیکاتور عقربه ای

این نوع از ساعت ها مقدار اندازه گیری شده را به صورت آنالوگ نمایش میدهند. 

ساعت اندیکاتور دیجیتال 

ساعت های اندیکاتور دیجیتال تفاوتی که با انواع ساده دارند، در نمایشگر دیجیتال ان هاست. علاوه بر این، دامنه و دقت اندازه گیری آن ها نیز بالاتر است و کاربرد بهتری در صنعت دارند. در ادامه به مواردی که به شما در خرید یک ساعت اندیکاتور از نوع دیجیتال کمک می کند آورده شده است که می تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

نکات مهم در هنگام خرید ساعت اندیکاتور دیجیتال 

در هنگام خرید ساعت اندیکاتور دیجیتال، لازم است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید انتخاب مناسب کاربرد مورد نظرتان را داشته باشید.در اینجا به خلاصه از نکات و کاربردها بسنده می کنیم. 

دامنه اندازه گیری 

با توجه به کاربردی که ساعت اندازه گیری را برای آن انتخاب کرده اید و حجم و اندازه قطعه کار، باید دامنه اندازه گیری را حتما مورد توجه قرار داد. دامنه های اندازه گیری ساعت های اندیکاتور را در دو واحد میلی متری و اینچی بیان می کنند. واحد میلی متری به متریک نیز معروف است و واحد اینچی به امپریال نیز گفته می شود. دامنه های مربوط به واحد میلی متری معمولا به صورت زیر هستند: 

1- 0 تا 10 میلی متر 

2- 0 تا 20 میلی متر 

و تا دامنه های بالاتر مانند 0 تا 100 میلی متر نیز وحود دارند. 

دامنه های اینچی از 0 تا 2 یا 3 اینج یا مقادیر بالاتر نیز اندازه گیری صورت می گیرد. 

دقت اندازه گیری 

دقت اندزه گیری فاکتور دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. فاکتور دقت، خصوصا برای قطعات تراشکاری و کاربردهایی که به تلرانس های پایین نیاز است بسیار مهم است. در واحد میلی متری، دقت ساعت های اندیکاتور از 0/001 میلی متر شروع شده تا 0/01 و 0/02 وجود دارند. در واحد اینچی نیز معمولا دقت ساعت ها از 0/00005 تا 0/0005 وجود دارد. 

شاید بتوان این دو مورد را برای خرید ساعت اندیکاتور دیجیتال، مهمترین نکات دانست. ولی نکاتی دیگر مانند نوع نمایشگر ساعت نیز مهم هستند که در مقاله راهنمای خرید ساعت اندیکاتور به آن پرداخته شده است. 

نوع نمایشگر

نکته حائز اهمیت در خرید این ساعت ها نوع نمایشگر این ساعت ها می باشد؛ زیرا همانطور که گفته شد این محصول، در دو نوع دیجیتال یا عقربه ای ( که به آن ها ساعت شیطانکی هم گفته می شود)، قابل عرضه می باشد و لازم است مشتریان متناسب با نوع کار خود، بهترین مدل را انتخاب نمایند. در ادامه برخی از تفاوت های این دو نوع را نام می بریم:

  • انجام کار با ساعت های اندیکاتور دیجیتال همواره آسان تر از انواع عقربه ای می باشد.
  • خواندن ساعت های دیجیتال، سرعت بالاتری نسبت به ساعت های عقربه ای دارد.

  • دقت خواندن در ساعت های دیجیتال بالاتر از ساعت های عقربه ای می باشد.

  • به منظور سنجش صافی سطح دو قطعه یا تراز بودن سطح قطعه و سنجش میزان تابیدگی یا پیچیدگی قطعه، ساعت های عقربه ای گزینه مناسب تری می باشند.

این ساعت ها از لحاظ نوع کارکرد بسیار شبیه به یکدیگر می باشند، اما در زمان کار، هر یک از این ساعت ها برای انجام کار ویژه ای طراحی و تولید شده اند.

برند ساعت اندیکاتوری

حتما در هنگام خرید از برترین برند های این محصول، اقدام به خرید کنید زیرا برند ساعت های اندیکاتور با کیفیت و دقت آن ها رابطه مستقیمی داشته و البته که برند های بهتر، از قیمت بالاتری نیز برخوردار می باشند ولی برند های متفاوت کیفیت های متفاوتی را ارائه می دهند.

برترین برند ساعت اندیکاتور برند میتوتویو می باشد و برند های ال جی، اینسایز و آکاد از دیگر شرکت های موفق در زمینه تولیدات ساعت اندیکاتور به حساب می آیند.

فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین محصولات و تخفیف ها در ایمیل خود با خبر شوید...