ساعت اندیکاتور دیجیتال 

ساعت اندیکاتور ازجمله انواع تجهیزات و وسایل اندازه گیری است که در حوزه های مختلف صنعتی مانند تراشکاری، فرزکاری و... کاربرد دارند. این ساعت های در انواع عقربه و ساعت اندیکاتور دیجیتال در انواع برندهای داسکوا (DASQUA)، میتوتویو، اینسایز و...  به فروش می رسند. 

نکات مهم در هنگام خرید ساعت اندیکاتور دیجیتال 

در هنگام خرید ساعت اندیکاتور دیجیتال، لازم است نکاتی را مد نظر قرار دهید تا بتوانید انتخاب مناسب کاربرد مورد نظرتان را داشته باشید. ما در مقاله "راهنمای خرید ساعت اندیکاتور" به طور کامل نکات خرید ساعت اندیکاتور دیجیتال و دیگر انواع آن را وضیح داده ایم و همینطور کاربردهای هرکدام به تفصیل شرح داده شده است. در اینجا به خلاصه از نکات و کاربردها بسنده می کنیم. 

دامنه اندازه گیری 

با توجه به کاربردی که ساعت اندازه گیری را برای آن انتخاب کرده اید و حجم و اندازه قطعه کار، باید دامنه اندازه گیری را حتما مورد توجه قرار داد. دامنه های اندازه گیری ساعت های اندیکاتور را در دو واحد میلی متری و اینچی بیان می کنند. واحد میلی متری به متریک نیز معروف است و واحد اینچی به امپریال نیز گفته می شود. دامنه های مربوط به واحد میلی متری معمولا به صورت زیر هستند: 

1- 0 تا 10 میلی متر 

2- 0 تا 20 میلی متر 

و تا دامنه های بالاتر مانند 0 تا 100 میلی متر نیز وحود دارند. 

دامنه های اینچی از 0 تا 2 یا 3 اینج یا مقادیر بالاتر نیز اندازه گیری صورت می گیرد. 

دقت اندازه گیری 

دقت اندزه گیری فاکتور دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. فاکتور دقت، خصوصا برای قطعات تراشکاری و کاربردهایی که به تلرانس های پایین نیاز است بسیار مهم است. در واحد میلی متری، دقت ساعت های اندیکاتور از 0/001 میلی متر شروع شده تا 0/01 و 0/02 وجود دارند. در واحد اینچی نیز معمولا دقت ساعت ها از 0/00005 تا 0/0005 وجود دارد. 

شاید بتوان این دو مورد را برای خرید ساعت اندیکاتور دیجیتال، مهمترین نکات دانست. ولی نکاتی دیگر مانند نوع نمایشگر ساعت نیز مهم هستند که در مقاله راهنمای خرید ساعت اندیکاتور به آن پرداخته شده است. 

 

اگر مایل به دیدن دیگر انواع ساعت های اندیکاتور هستید، بر روی خرید ساعت اندیکاتور کلیک نمایید. 

 

 

فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین محصولات و تخفیف ها در ایمیل خود با خبر شوید...