از انواع کولیس میتوان به کولیس دیجیتال اشاره نمود. از انواع وسایل اندازه گیری دقیق هستند که در هنگام تولید انواع قطعات بسیار مورد استفاده می گیرند. این ابزارها به انواع مختلف کولیس، میکرومتر، ساعت های اندیکاتور که به انواع آن میتوان به ساعت اندیکاتور دیجیتال اشاره نمود، در بازار به فروش می رسند. 

خرید کولیس دیجیتال 

کولیس دیجیتالی یا ریزسنج دیجیتالی یکی از دقیق ترین ابزار های اندازه گیری مخصوصاً در صنعت قطعه سازی می باشد . در بین مراکز مختلفی که در بین محصولات خود، ابزارهای اندازه گیری نیز به فروش میرسانند، انتخاب مرکزی که اجناسی با بهترین کیفیت و قیمت ارائه دهد حائز اهمیت است. فروشگاه ابزار صنعت، انواع مختلف لوازم اندازه گیری دقیق را به فروش میرساند. برای خرید کولیس دیجتال ارزان و با بهترین قیمت، می توانید این فروشگاه را انتخاب نمایید.  

کولیس دیجتال چیست ؟

کولیس وسیله ای برای اندازه گیری قطر داخلی و خارجی وسایل و قطعات مختلف است . برای اندازه گیری توسط کولیس دو شاخک کولیس را میان دو نقطه دل‌خواه گذاشته و سپس کولیس را برداشته و فاصله‌ی میان دو شاخه از روی خط‌کش را می خوانیم.در هر جایی که نیاز به اندازه گیری باشد از کولیس و دیگر ابزارهای اندازه گیری میتوان استفاده نمود. 

کولیس دیجیتالی تنها یک عدد واحد را بر روی نمایشگر نشان می دهد و فرد دیگر نیازی به خواندن اعداد از روی خط کش نخواهد داشت ؛ این قابلیت وقتی اهمیت پیدا می کند که شما تنها بتوانید کولیس را روی قطعه نگه دارید ولی به دلیل محدودیت های فیزیکی نتوان اعداد روی خط کش را دید . برخی از مدل های این دستگاه قابلیت تبدیل واحد هایی چون اینچ ، سانتیمتر و میلیمتر را به یکدیگر دارند ، به طوری که حتی می توان با آن ها اندازه گیری های دیفرانسیلی را نیز انجام داد . این کولیس ها بر خلاف نوع ساده و عقربه ای (ساعتی) به حافظه داخلی مجهز هستند و می توانند اندازه ها را در حافظه خود ذخیره کنند . اگر برای شما انتقال داده های اندازه گیری به کامپیوتر مهم باشد ، می توانید مدلی از آن را خریداری کنید که به پورتی برای انتقال داده به کامپیوتر و یا نرم افزار های آماری مجهز باشد . شرکت های سازنده در بیشتر موارد آن ها را در اندازه های 10 ، 15 ، 20 ، 30 ، 40 و 50 سانتیمتر عرضه می کنند .

 

 اجزاء مختلف کولیس دیجیتالی :

 1. شاخک های متحرک و ثابت کوتاه و بلند (شاخک بلند برای اندازه گیری قطر خارجی و شاخک های کوتاه برای اندازه گیری قطر داخلی)
 2. خط کش با مقیاس های میلیمتر و اینچ
 3. کشویی دستگاه و پیچ قفل کننده آن
 4. شستی برای جابجایی کشویی (در شکل هرزگرد و یا غلطک آجدار)
 5. صفحه نمایشگر دیجیتالی
 6. قاب صفحه نمایش به همراه کلید های کاربری قرار گرفته روی آن
 7. کلید On-Off ، برای روشن و خاموش کردن دستگاه
 8. کلید Inch-Mm، برای تبدیل واحد اندازه گیری از اینچ به میلیمتر یا بالعکس
 9. کلید Zero یا صفر، این کلید اعداد نمایش شده روی صفحه نمایشگر را صفر می کند تا  دستگاه برای اندازه گیری بعدی آماده شود .
 10. کلید Hold زمانی کاربرد دارد که بخواهیم اطلاعات در حافظه ذخیره شوند و در عین حال عدد روی نمایشگر ثابت باقی بماند .
 11. پورت اتصال به کامپیوتر (در برخی مدل ها)
 12. زبانه عمق سنج
 13. برد الکتریکی

نحوه اندازه گیری با کولیس دیجیتالی :

 در این کولیس بعد از روشن کردن دستگاه باید مشخص کنید که می خواهید تا اندازه گیری بر مقیاس اینچ  باشد یا میلیمتر (توسط کلید Inch-Mm روی قاب صفحه نمایش) .  بعد از مشخص شدن مقیاس نوبت به نوع اندازه گیری (اندازه گیری قطر داخلی ، خارجی و یا عمق) می رسد . با طی کردن مراحل بالا مثلاً برای اندازه گیری قطر خارجی یک قطعه کافیست تا شاخک های بلند دستگاه را روی قطعه نگه داریم تا کولیس اندازه دقیق را به ما نشان دهد .

در نهایت لازم به ذکر است مجموعه پیش روی که به عنوان سامانه خرید انواع مته دریل فعالیت می کند ، ارائه دهنده انواع کولیس های فوق الذکر نیز می باشد . 

 

فیلتر ها
فقط نمایش کالاهای موجود
از تا

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین محصولات و تخفیف ها در ایمیل خود با خبر شوید...